Перша документальна згадка про Львів
За традиційною версією, перша документальна згадка про Львів датується 1256 роком. Засновник міста — галицько-волинський князь
Данило Романович
, якій і надав місту назву на честь свого сина — Лева.
Як нам відомо, збереглося досить мало документів з початку періоду становлення Львова, і саме це змушує дослідників та істориків спиратися в своїх роботах більше на археологічні знахідки. Поодинокі згадки про Львів в давніх літописах створюють ілюзію того, що Львів, час становлення якого випав на чисельні війни, негаразди та напади татар, ніби увірвався у перелік найважливіших міст з повної невідомості. Як і усі значні міста, Львів одразу став бажаною землею, за володіння якою вели боротьбу володарі декількох країн. І цьому є досить логічне пояснення. Справа в тому, що Львів знаходиться на досить вигідному перехресті найважливіших торгових шляхів, що гарантувало місту стрімкий економічний розвиток, а його стратегічне положення в самому центрі Галицько-Волинського князівства дозволяло використовувати місто в якості плацдарму для перекидання військ в будь якому напрямку.
Не будемо забувати, що, перш за все, наш ресурс є філокартичної та трохи філателістичної тематики. І тому, в якості доповнення до матеріалу, пропонуємо блок, який був виданий Укрпоштою 01.02.2001 р. під назвою "
Історія України. 800 років з дня народження Данила Романовича (Галицького)
". Блок був виданий накладом у 60 000 примірників.
Згідно літописів, перші згадки про Львів датуються 1256 та 1259 роками, і пов'язані з походом орди воєводи Бурундая на землі Данила Галицького. Під натиском татар князь був змушений зруйнувати існуючи укріплення у найбільш значних своїх містах, серед яких був і Львів. Але, ще задовго до літописних дат, в XII столітті, існувало поселення на місці сучасної площі Старий Ринок. Існує також і інша версія, згідно якої, після татарського нападу, у 1245 році, і був закладений Львів за наказом Данила Галицького. Ця версія знаходить підтвердження в археологічних знахідках, що були проведені у XX столітті — було виявлено декілька укріплень на теренах сучасного міста. Отже, не все так просто та однозначно як прийнято вважати.
Один з самих відомих та авторитетних хроністів Львова —
Бартоломей Зимирович
, також не дає чіткої відповіді відносно дати закладення міста Лева, але проводить чіткий часовий розріз історії розвитку міста, що складається з трьох основних етапів:
руський
— це період закладення міста;
німецький
— формування архітектурного ансамблю та структури влади;
польський
— найбільш багатий етап життя Львова, золота епоха міста, стрімкий економічний розвиток.
Варто окремо відмітити, що існує велика кількість легенд, що пов'язані з виникненням Львова, згідно яких, засновник був змушений боротися або зі змієм-велетнем, або з левом. Найбільш цікаві, на нашу думку, з таких легенд за деякий час будуть опубліковані на сайті. Не так давно, а саме восени 2006 року,
Львів відмічав своє 750-річчя
, і до цієї події Укрпоштою був виданий блок та ювілейний буклет. Чекаємо ваших коментарів та доповнень до матеріалу.
|